Katedra Wokalistyki, Instrumentalistyki i Teorii Muzyki
Witamy na stronie Katedry Wokalistyki, Instrumentalistyki i Teorii Muzyki UKW! Witamy na stronie Katedry Wokalistyki, Instrumentalistyki i Teorii Muzyki UKW!

Witamy na stronie Katedry Wokalistyki, Instrumentalistyki i Teorii Muzyki UKW!

Katedra przygotowuje studentów do czynnego udziału w życiu artystycznym, estradowym i pedagogicznym.

o jednostce

Katedra Wokalistyki, Instrumentalistyki i Teorii Muzyki na Wydziale Edukacji Muzycznej UKW przygotowuje studentów do czynnego udziału w życiu artystycznym, estradowym i pedagogicznym. Proces dydaktyczny obejmuje wszystkie gatunki muzyki. W ramach zajęć studenci poznają podstawy i tajniki gry na wybranym instrumencie, literaturę muzyczną, arkana kameralistyki oraz metodykę prowadzenia zespołów muzycznych.

Proces dydaktyczny obejmuje wszystkie gatunki muzyki. W ramach zajęć studenci poznają podstawy i tajniki gry na wybranym instrumencie, literaturę muzyczną, arkana kameralistyki oraz metodykę prowadzenia zespołów muzycznych. Repertuar i zagadnienia techniki wykonawczej dobierane są indywidualnie dla każdego studenta w zależności od stopnia zaawansowania technicznego i artystycznego muzyka.

Katedra przygotowuje studentów do prowadzenia zespołów instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych o różnym składzie, funkcjonujących w placówkach kulturalno-oświatowych i artystycznych. Gra w big-bandzie, grupie perkusyjnej, kwartecie saksofonowym, zespole smyczkowym, różnych formacjach rozrywkowych czy orkiestrze kameralnej (skład orkiestry zmienia się w zależności od instrumentalistów studiujących na kierunku), pozwala studentom w praktyce podnieść swoje umiejętności oraz zaspokoić pragnienia większości miłośników muzyki – granie - uczestnictwo w procesie powstawania muzyki.

Kontakt

Kierownik Katedry
dr hab. Katarzyna Matuszak- Gołda, prof. uczelni
e-mail: matugol@ukw.edu.pl
tel. 52 34 19 275

Sekretariat Wydziału Edukacji Muzycznej
mgr Magdalena Pasińska
tel. 52 34 19 275
e-mail: dyrygent@ukw.edu.pl
godz. urzędowania 7.15-15.15

Małgorzata Szafkowska
tel. 52 34 19 227
e-mail: m.szaf@ukw.edu.pl